איך לנקות את האסלה שלכם, ולמה זה חשוב?

איך לנקות את האסלה שלכם, ולמה זה חשוב?

כשזה נוגע לאושר בבית, יש פתגם עתיק שאומר: "אישה מאושרת, חיים מאושרים".
כאן בספלאשי אנחנו ממציאים אקסיומה ביתית חדשה ואוניברסלית יותר: כס מלכות שמח, בית שמח.

בואו נהיה כנים. גם אם יש לכם משרד ביתי, השירותים הם המקום שבו אתם באמת עושים את העסקים שלכם. ביצוע מס' 2 הוא משימה יומיומית שראויה לאסלה נקייה. ויש דרך נכונה (ולא נכונה!) אה.. לשטוף את כס המלכות.

כדי לשמור על הכל נקי, צריך לנקות נכון. להלן הטריקים המובילים שלנו כדי לשמור על האסלה שלך טרייה ומצוחצחת.

איך תנקו קערת שירותים?

מה שתצטרכו:

כפפות גומי

מברשת שירותים

הגנה לעיניים (חשוב!)

אקונומיקה או כל חומר לניקוי אסלה

מנקה ספריי לכל מטרה

מגבות נייר או מטליות

שפשפו את קערת האסלה!

ראשית, הסירו הכל מסביב לאסלה. קרצוף טוב עלול לגרום להתזות של חומר ניקוי ומי שירותים, שיוסיפו עוד עבודה לניקיון. דלגו על השלב הנוסף על ידי הכנת האזור, הכולל הוצאת נייר טואלט קונכיות ים או כל דבר שיושב על ניאגרת האסלה.

מושלם! עכשיו, לבשו את כפפות הגומי. התחילו בשטיפה ראשונה, ולאחר מכן תוכלו להוסיף את חומר הניקוי שלכם. אין סוג לא נכון של מוצר ניקוי! אבקה, נוזל וג'ל.. כולם עובדים. טיפ קטן: הקפידו שחומר הניקוי יישאר קרוב ככל האפשר לשפה שלו (אם יש לו פייה..) כדי לעזור להגביר את ההשפעה של המוצר, במקום לתת לו להתבזבז במים.

בזמן שאתם נותנים למוצר לעשות את העבודה, אתם יכולים לנקות את החלק החיצוני של הקערה. מנקה רב שימושי יעשה פלאים. זה גם זמן טוב לנגב את הרצפה מסביב לאסלה, כי היא אזור התזה.. לאחר מכן נקו את מושב האסלה שלכם! הרימו את מושב הישבנים הזה, הבריקו בתוכו ומסביבו.. ונגב אותו לניקיון מושלם.

עכשיו הגיע הזמן להבריק את הקערה, קצת איכס.. אבל לא נורא. התחילו מלמעלה למטה, קרצפו תחילה את השפה. אח״כ היכנסו לשם עם מברשת אסלה, ותנו קצת אהבה לפנים הקערה. שטפו את האסלה עם המכסה למטה. כמעט סיימתם! אתם נהנים?!

אל תשכחו לנקות את מיכל האסלה!

בערך פעמיים בשנה, אתם הולכים לשפשף את מיכל האסלה טוב טוב. לשם כך, תזדקקו לכלים הבאים: מברשת קרצוף בעלת ידית ארוכה; סְפוֹג; כפפות גומי (לא חובה); חומץ לבן מזוקק; ומנקה חיטוי.

כבו את שסתום המים ורוקנו את המיכל על ידי הורדת מי האסלה. רססו את המיכל בחומר חיטוי, הניחו למנקה לעבוד 10 דקות לפני הקרצוף. השתמשו במברשת עם ידית ארוכה כדי להגיע אל הלכלוך. הערה: אל תשתמשו במברשת קערת האסלה שלכם! יש לזה סיכון גדול לזהם את המיכל. השתמשו בספוג חדש כדי לנקות את הציוד של המיכל, כולל המצוף כדור, צינורות ורכיבים אחרים. לאחר מכן הפעילו שוב את שסתום המים ואפשרו למיכל להתמלא מחדש. הורידו מים כמה פעמים כדי לנקות את השואב ואתם מוכנים! סיימתם.

מדוע חשוב לשמור על ניקיון השירותים וחדר הרחצה שלך

ניקוי שירותים זה לא הנושא הכי סקסי, אבל גם לא שטיפת האיברים האינטימיים שלכם! ועדיין, הכי טוב לבוא בגישה הזו - אם לא תעשו את זה, לא תוכלו שלא לשים לזה לב. פשוט הכי טוב להישאר רעננים! הנה כמה סיבות לכך:

היפטרו מחיידקים הגורמים למחלות

כמה מגעילים קטנים יכולים לחיות על משטחי אמבטיה עד שבוע או יותר.

אנחנו מדברים על פשפשי קיבה, חיידקים, פטריות ווירוסים כמו סטפיח. איכס! זה הגיוני, שכן חיידקים משגשגים בסביבות חמות ולחות. הדבר האחרון שאנחנו רוצים זה לחלות מהשירותים שלנו. שמרו על האזור נקי כדי לשמור על בריאות וההיגיינה שלכם.

האורחים שלכם יודו לכם

חדרי אמבטיה מסריחים, חסרי מלאי או מלוכלכים בעליל הם לא דבר נעים. תנו לאורחים שלכם את היתרון של חווית אמבטיה נוחה. היי, הדליקו נר! אין שום דבר רע בלהעניק לחברים שלך חווית אמבטיה לפנים. ניקיון זה המינימום המוחלט.

נשימה טובה יותר, ללא עובש

חדרי אמבטיה עלולים לצבור עובש ואבק, מה שיכול לתרום לבעיות נשימה. אם יש לכם אסתמה או בעיות ריאות חוזרות אחרות.. תרצו לשמור על חדר האמבטיה שלכם נקי במיוחד.

באיזו תדירות כדאי לנקות את האסלה?

אם אנחנו מדברים על עולם מושלם? ניגוב יומיומי של חדר האמבטיה שלך מסייע בהפחתת חיידקי פני השטח. ניקוי השירותים שלך פעם או פעמיים בשבוע הוא אידיאלי. חשבו באיזו תדירות אתם מנקים את המטבח שלכם, וחשבו באיזו תדירות גבוהה יותר אתם מצחצחים את חדר האמבטיה שלכם. עבור הניאגרה שלכם, אתם רק צריכים לתת קרצוף טוב בערך פעמיים בשנה, וזו עלייה גדולה מהאף פעם בחיים לא.

טיפים למניעת כתמי אסלה

חומץ לבן מזוקק הוא ההימור הטוב ביותר עבור ניקוי פשוט סטנדרטי. שימוש בחצי כוס חומץ בשירותים למשך מספר דקות, ולאחר מכן קרצוף, יעזור לכם להגיע לניקוי טוב. לכתמי אסלה, ישנם שלושה אשמים עיקריים: מים קשים, טחב ועובש. לראשון, הכינו משחת בורקס וחומץ ושפשפו יסודי. עם טחב, חומץ מספיק ואמור לעשות את העבודה. עובש עשוי להזדקק לעזרה של מומחה, מכיוון שחלק מעובש יכול להיות רעיל מאוד.

טיפים לשמירה על ניקיון חדר האמבטיה

ניקיון שוטף הוא אורח חיים. כדי לשמור על ניקיון הבית שלך (ובמיוחד כס המלכות שלך), לוח זמנים לניקיון שבועי עשוי לעזור. ניקוי תכוף מקל על העבודה בטווח הארוך. אם אתם עדיין לא בשגרת ניקיון, אתם יכולים להתחיל בקניית הציוד. לאנשים עם בתים נקיים יש שיטות, וזו מיומנות שניתן ללמוד. זכרו מדוע אתם עושים את זה (המוטיבציה עוזרת לנו להישאר מחויבים למטרות שלנו), ותשאירו את הראש למעלה. יש לכם את זה!

ספלאשי שלכם אוהב שירותים נקיים!

אף אחד לא אוהב ניקיון ותחת יותר מספלאשי. אם ברצונכם ליצור תרבות בת קיימא ורעננה בחדר האמבטיה שלך, שקלו לחבר תוסף בידה לאסלה. שום דבר לא אומר נקי כמו מזרקת מים מתוקים לתחת.

חזור למאמרים